5وب‌سایت برتر برای دانلود آیکون رایگان (در سطح جهانی + آپدیت2021)

نمایی از وکتور دانلود آیکون رایگان

آیکون‌ها مانند مور و ملخ، تمام دنیای اینترنت را فرا گرفته‌اند! به هر قسمتی که از دنیای دیجیتال نگاه کنید، گوشه و کنار آنها، ردپایی از آیکون‌های وجود دارد. از پوسترهای تبلیغاتی گرفته تا اپلیکیشن‌ها، وب سایت‌ها، بسته‌بندی محصولات و …! آیکون‌ها یکی از ضروری‌ترین المان‌هایی هستند که وجودشان در اطراف ما ضروری است. به عنوان مثال شاید شما بدون وجود آیکون پادشاه محتوا، حاضر به خواندن این مطلب نمی‌شدید! در هر صورت، برای پیدا کردن آیکون و به خصوص زیباترین و باکیفیت ترین‌هایشان، نیاز به زمان زیاد و گاهی هزینه‌های بالا است. بنابراین تصمیم گرفتیم تا در این مطلب به موضوع آیکون رایگان بپردازیم و از این پس، از شر هزینه‌ها و زمان زیاد برای پیدا کردن مورد ایده آلتان، راحتتان کنیم. بنابراین:

  • اگر می‌خواهید با انواع آیکون‌ها، آشنا شوید
  • ویژگی‌های هر کدام را بشناسید
  • بهترین نوع رامتناسب با استفاده خودتان، تشخیص دهید
  • با بهترین وب سایت‌های دانلود ایکون رایگان در دنیا، آشنا شوید

پس به خواندن ادامه دهید و پادشاه محتوا را تا انتهای این مطلب، همراهی کنید:

کاربرد آیکونتان چیست؟

پیش از آنکه بخواهید با وب سایت‌های آیکون رایگان آشنا شوید، بهتراست ابتدا، نوع آیکون مناسب خودتان را تشخیص دهید. با کمی جست و جو درباره انواع آیکون‌ها، متوجه خواهید شد که گزینه‌های زیادی پیش رویتان قرار دارد؛ از این رو شاید انتخاب برایتان دشوار باشد!

ما در این مطلب، دو دسته فوق‌العاده کاربری و مؤثر را انتخاب کرده‌ایم تا در کوتاهترین زمان، بتوانید نوع آیکون مورد نظرتان را تشخیص دهید. فرقی نمی‌کند که آیکون‌ها را برای استفاده از طراحی گرافیکی، مدیریت شبکه های اجتماعی، تولید محتوا و … بخواهید؛ در هر صورت این لیست، کمک زیادی بهتان می‌کند

نمایی از آیکون رایگان شبکه های اجتماعی

ابتدا انواع آیکون براساس کاربرد و سپس متناسب با شکل ظاهری شان، با هم بررسی می‌کنیم. بیش از این منتظرتان نمی‌گذاریم، برویم تا با اولین مورد آشنا شویم:

آیکون‌های Interactive

آیا تا به حال با آیکون‌هایی دستی که اشاره به کلیک کردن دارند، مواجه شده‌اید؟ این آیکون‌ها، به خواسته‌های کاربرتان پاسخ می‌دهند و به آنها آیکون‌های Interactive می‌گویند. مهمترین ویژگی این آیکون‌ها، توضیح کاربرد و خصوصیت‌های دکمه ای یا بخشی از وب سایت، با ویژگی‌های منحصر به فرد است.

نمایی از آیکون های interactive

آیکون‌های Decorative

اگر برای بخشی از وب سایت و تولید محتوایتان، نیاز به آیکون‌هایی برای زیباسازی بیشتر نیاز دارید، این نوع، بهترین گزینه پیش رویتان است.

آیکون‌های Application

تنها کافی است نگاه کوتاهی به برنامه‌های موبایل یا لپ تاپیتان بیندازید. تمامی آیکون‌هایی که نشان دهنده یک برند و هویت یک کسب و کار هستند، جزو نوع اپلیکیشن می‌باشند.

نمایی از آیکون های اپلیکیشن

آیکون‌های URL Favicon

آیکون‌های URL، همان‌طور که از نامشان مشخص است، بخشی از لینک‌های URL را تشکیل می‌دهند. این آیکون‌ها نشان دهنده هویت یک برند یا محصول خاصی هستند.

آیکون‌ها را براساس شکل ظاهری شان بشناسید

و اما، در این بخش از مطلب پیش از معرفی وب سایت‌های آیکون رایگان، می‌خواهیم شما را با انواع دیگری آشنا کنیم. انواعی که به سبب شکل ظاهری شان، از هم متمایز شده‌اند و به انتخابتان، کمک زیادی می‌کنند.

آیکون‌های Outline

این آیکون‌ها، جزو آن دسته مواردی هستند که فقط دارای خطوط خارجی هستند و سادگی، یکی از مهمترین ویژگی شان است. آیکون‌های Outline، متناسب با انداز، تراکم خطوطشان و ضخامت، به انواع مختلف دیگری هم تقسیم می‌شوند.

نمایی از آیکون‌های Outline

آیکون‌های Filled

آیکون‌های Filled، به معنای آیکون‌های پر شده هستند. در واقع اگر آیکون‌های Outline را رنگ آمیزی کنیم و به آنها هویت مشخصی ببخشیم، آن وقت می‌توانیم آن را یک آیکون Filled، بنامیم.

نمایی از آیکون‌های Filled به عنوان نوعی از آیکون رایگان

آیکون‌های Glyph

آیکون‌های Glyph نوعی از آیکون‌ها هستند که به احتمال زیاد به آنها زیاد مواجه شده‌اید (شاید هم نه!) این دسته از آیکون‌ها هیچ گونه خطی ندارند و به صورت طرح یک دست و یکرنگی وجود دارند. اگر می‌خواهید از این نوع آیکون‌ها استفاده کنید، فکر هرگونه رنگ آمیزی را از ذهنتان بیرون بیندازید!

آیکون‌های Flat و Semi-Flat

اگر می‌خواهید آیکون‌های Glyph را کمی مدرن تر و زیباتر کنید، پس به سمت انواع Flat و Semi-Flat بروید. این نوع، کمی از آیکون‌های Glyph، پیشرفته تر هستند و در طراحی آنها، از سایه‌ها و هایلایت‌های جذاب، استفاده می‌شود.

نمایی از آیکون های Flat

آیکون‌های Hand-Drawn

نام این نوع از آیکون، نقاشی شده با دست است. شکل این آیکون‌ها هم دقیقاً همانند نامش است! در واقع وقتی با این آیکون‌ها مواجه می‌شوید، حس می کنید، با طرح و نقاشی دستی رو به رو هستید.

نمایی از آیکون های hand drawn

آیکون‌های Skeuomorphic

اگر بنابه هر دلیلی، می‌خواهید، آیکون‌هایتان شکل و ظاهری واقعی داشته باشند، آیکون‌های Skeuomorphic بهترین گزینه پیش رویتان هستند.

5تا از بهترین وب سایت‌های دانلود آیکون رایگان در سطح جهانی

اکنون که انواع آیکون‌ها را شناختید، تصمیمتان را بگیرید و با برنامه‌ریزی قبلی به دنبال خواسته تان در دنیای اینترنت بگردید. اما برای آنکه بتوانیم در کوتاهترین زمان و به صورت رایگان، آیکون‌های مورد نظرمان را دانلود و مورد استفاده قرار دهیم، باید چه کنیم؟

پاسخ به این سؤال، 5 وب سایتی هستند که در زمینه دانلود آیکون رایگان، حرف اول را می‌زنند. هر کدام از این وب سایت‌ها، ویژگی‌های خاص خودشان را دارند که در ادامه با آنها بیشتر آشنا می‌شوید:

وب سایت Flaticon، محبوب‌ترین در دنیا

آیکون‌های Flat را به یاد دارید؟ دنیایی از جذاب‌ترین آیکون‌های Flat را، می‌توانید در وب سایت Flaticon ببینید و مورد استفاده قرار دهید.

در این وب سایت، علاوه بر آیکون رایگان، آیکون‌هایی پریمیوم هم حضور دارند که برای استفاده از آنها، نیاز به تهیه اشتراک از این سایت دارید. اگر کار تخصصی ای پیش رو ندارید، به احتمال 99% نیازتان را در بین آیکون‌های رایگان این سایت، پیدا خواهید کرد.

با یان وجود، اگر تصمیم به خرید اشتراک گرفتید، درنظر داشته باشید، علاوه بر امکان دانلود آیکون‌های پریمیوم، می‌توانید از امکانات دیگری مانند جمع‌آوری کالکشن‌های ایده آلتان، ادیت آیکون‌ها و مشاهده نکردن تبلیغ‌ها، بهره‌مند شوید.

نمایی از وب سایت flaticon

وب سایت Flaticon، یکی از بهترین و محبوب‌ترین وب سایت‌های دانلود آیکون رایگان است؛ که در سراسر دنیا، طرفداران زیادی دارد. جذابیت‌های این سایت به گونه ای است که خود شما هم بعد یک بار استفاده از آن، دیگر وب سایت‌ها به چشمتان نخواهد آمد! اما دلیل این حجم از محبوبیت چیست؟ عوامل زیادی دست به دست داده‌اند، تا گشت و گذار در وب سایت Flaticon، به عنوان یکی از بهترین تجربه‌های کاربران به‌شمار بیاید. این عوامل عبارتند از:

  • جست و جو به راحت‌ترین شکل ممکن: تنها کافی است موضوع مربوط به آیکون دلخواهتان را جست و جو کنید، تا در کوتاهترین زمان، با انواع مختلف آن در بین میلیون‌ها مورد، مواجه شوید. همچنین در این جست و جو، با پیشنهادهای مرتبط وب سایت هم رو به رو می‌شوید.
  • پیدا کردن آیکون‌های مشابه در یک چشم به هم زدن: برای آنکه آیکون‌های مشابه موردی را مشاهده کنید، نیاز به گشت و گذار و جست و جو ندارید. تنها کافی است روی سه نقطه کنار هم آیکون کلیک کنید و گزینه Saerch related Icons را انتخاب کنید تا با دنیایی دیگر از آیکون‌های مشابه مواجه شوید.
  • مشاهده آیکون‌ها در فیلتر رنگ‌بندی: اگر می‌خواهید آیکون‌های رنگی و یا سیاه و سفید را به صورت جداگانه مشاهده کنید، این امکان در این وب سایت به سادگی برایتان فراهم شده‌است.

وب سایت Icons8، جایگاه دوم در بین بهترین‌های دنیا

اگر به هر دلیلی، وب سایت Flaticon، نظرتان را جلب نکرد؛ اصلاً نگران نباشید! چرا که هنوز هم بهترین‌هایی در دنیا وجود دارند که نیازتان را برطرف می‌کنند. جایگاه دوم در بین بهترین وب سایت‌های دانلود آیکون رایگان به وب سایت Icons8، تعلق می‌گیرد.

یکی از بهترین ویژگی‌های این سایت، دسته‌بندی‌های مختلف برای آیکون‌ها است؛ از این رو جست و جو در این سایت بسیار راحت و سریعت تر از آن چیزی است، که فکرش را می‌کنید!

در سایت Icons8، می‌توانید آیکون‌های دلخواهتان را به صورت رایگان در کالکشن‌های مختلف نگهداری کنید.

و در آخر، اگر می‌خواهید به انواع فرمت‌ها و ابعاد آیکون‌ها دسترسی داشته باشید، باید اشتراک این وب سایت را تهیه کنید. اشتراکی که قیمت آن 20 دلار ماهیانه یا 199 دلار در سال است.

نمایی از سایت Icons8

وب سایت FreeBiesbug، سایت مورد علاقه طراحان

به عنوان سومین معرفی از بهترین سایت‌های دانلود آیکون رایگان، می‌خواهیم Freebiesbug.com را معرفی کنیم. این وب سایت به عنوان یکی از منبع‌های مورد علاقه طراحان در دنیا به‌شمار می‌آید. اما چرا؟

در این وب سایت، انواع آیکون‌ها و تصویرهای گرافیکی لایه باز وجود دارد که کار طراحان زیادی در سراسر دنیا را راحت کرده‌است! به علاوه، آیکون‌های رایگان زیادی هم در این وب سایت، قابل دانلود هستند که روز به روز به تعدادشان اضافه می‌شود.

منتظر چه هستید؟ وارد این سایت شوید و از امکانات فوق‌العاده آن، نهایت استفاده را کنید.

نمایی از سایت FreeBiesbugوب سایت Graphicburgur، دسترسی به تمامی ابزارهای گرافیکی

سایت Graphicburgur، یکی دیگر از گزینه‌های پیش رویتان برای دانلود آیکون رایگان سات. پیش از آنکه بخواهید این وب سایت را به عنوان منبعتان انتخاب کنید، بهتر است بدانید آیکون‌های این وب سایت، آنقدرها هم که فکر می‌کنید، زیاد نیست.

به همین دلیل وقتتان را برای معرفی این وب سایت نمی‌گیریم و تنها آشنایی با آن کافی است. اگر گرافیست هستید از این وب سایت علاوه بر دانلود آیکون رایگان، می‌توانید برای انواع ابزارهای گرافیکی مانند وکتورها، کیت‌های UI، تصاویر موکاپ و … استفاده کنید.

نمایی از سایت Graphicburgur

وب سایت IconArchive، آرشیوی از هزارها آیکون

سایت IconArchive، یکی از جذاب‌ترین انتخاب‌های پیش رویتان است. همان‌طور که از نام این وب سایت مشخص است، آرشیوی از هزارها آیکون در اختیارتان می‌گذارد که بیشتر آنها، جزو انواع Hand-Drawn، Outline و Flat هستند.

اگر می‌خواهید این وب سایت را به عنوان منبع دانلود آیکون‌هایتان انتخاب کنید، باید بدانید همه چیز در این وب سایت، رایگان است و نیازی به تهیه اشتراک ندارید!

تنها بخشی از وب سایت به عنوان حمایت از وب سایت تشکیل شده‌است؛ که در صورت رضایت از آیکون‌ها، می‌توانید مبلغی را در صورت تمایل، پرداخت کنید.

نمایی از سایت IconArchive

و در نهایت …

و در نهایت به عنوان جمع‌بندی کوتاهی از این مطلب، باید بگوییم ممکن است با خودتان بگویید، آیکون‌ها تنها برای استفاده‌های خاص و تخصصی مانند سایت‌ها و طراحی‌های گرافیکی هستند. اگر چنین فکر می‌کنید، باید بگوییم سخت در اشتباه هستید!

آیکون‌ها نقش مهمی را در همه جا بازی می‌کنند. به عنوان مثال یکی از بهترین کاربردهای آن، در تولید محتوای متنی است. اگر شما با متنی طولانی، بدون هیچ رنگ و نقشی مواجه شوید، آن را می‌خوانید؟ مطمئناً نه! شما هم مانند مخاطبانتان روی دکمه ضربدر کلیک می‌کنید و خواندن محتوا را فراموش می‌کنید.

از این رو یکی از بهترین کاربردهای آیکون‌ها، استفاده از آنها، در تولید محتوای وب سایتتان است. حالا که بهترین وب سایت‌های دنیا برای دانلود آیکون رایگان را می‌شناسید، دست به کار شوید و محتواهایتان را زیباتر از همیشه کنید.

در آخر، اگر سؤالی با تجربه ای در استفاده از آیکون رایگان و مزیت‌هایش دارید، در بخش نظرات با ما و دیگر خوانندگان دانستنی‌های محتوا در پادشاه محتوا، به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *