یادگیری اصول سئو (+ آموزش اصول سئو در تولید محتوا)

اصول-سئو-چیست؟

رعایت اصول سئو برای تولید یک محتوای جامع، با کیفیت و استاندارد امری ضروری به شمار می‌رود. شما با یادگیری اصول سئو در تولید محتوا، می‌توانید در بین رقبا و دیگر سایت‌ها رتبه یک را بدست آورید. افرادی که تصور می‌کنند سئو سازی سایت کار دشوار و طاقت فرسایی است، سخت در اشتباهند، شما می‌توانید برای این کار از مشاوره سئو کمک بگیرید و یا مطالب صفحه سئو و بهینه سازی سایت را مطالعه کنید. در این مقاله درباره قوانین سئو و بهینه سازی سایت صحبت خواهیم کرد.

اصول سئو چیست؟ و چه تاثیر در رتبه بندی گوگل دارد؟

همان طور که می‌دانید، تولید محتوا برای سایت، یکی از قدرتمند‌ترین معیار‌هایی برای گرفتن رتبه در گوگل است. به هر حال هنوز افرادی که مشغول بازاریابی در دیجیتال مارکتینگ هستند، نمی‌توانند محتوای استاندارد و با کیفیتی تولید کنند. شما برای گرفتن در صفحه اول گوگل نیاز به تولید محتوای حرفه ای دارید. برای نوشتن یک محتوا باید خواسته‌های خود را مطرح کنید و بتوانید بگویید که چرا این محتوا را ایجاد کرده‌اید. توجه داشته باشید که محتوای هدفمند کاربردی تر است و بیشتر مورد توجه مخاطبان قرار می‌گیرد. اگر می‌خواهید درباره محتوای استاندارد اطلاعات بیشتری بدست آورید، می‌توانید صفحه آموزش تولید محتوا را بخوانید.

هدف شما از تولید محتوای سئو شده، باید دستیابی به رتبه اول گوگل، لینک سازی‌های مرتبط، آموزش به بازدیدکنندگان، ایجاد ارتباط با مشتریان و جذب مشتریان وفادار باشد.

آموزش-اصول-سئو-در-تولید-محتوا-و-راهکار‌هایی-که-باید-بدانید!
آموزش-اصول-سئو-در-تولید-محتوا-و-راهکار‌هایی-که-باید-بدانید!

آموزش اصول سئو در تولید محتوا و راهکار‌هایی که باید بدانید!

توجه کردن به قوانین سئو و بهینه سازی سایت می‌تواند کمک به بزرگی به موفقیت کسب و کار شما کند، در حقیقت محتوا‌های شما بدون رعایت سئو اثربخش نخواهند بود.

استفاده از کلمه کلیدی کانونی و هدفمند

اولین کاری که باید هنگام نوشتن باید انجام دهید، تحقیقات لازم برای پیدا کردن کلید واژه یا کلمه کلیدی کانونی است. برای این کار ابزار‌هایی مانند Google’s Keyword Planner Moz Keyword Explorer را در نظر داشته باشید. محتوای شما باید متناسب و مرتبط با کلمه کلیدی کانونی شما باشد. استفاده درست از کلیدواژه باعث تقویت محتوای شما می‌شود. کلمات کلیدی علاوه بر این که تاثیر گذاری خوبی بر مطالعه مخاطبان دارد، باعث می‌شود موضوعات سایت در فهرست نتایج جستجو گوگل قرار بگیرد.

ارتباط URL و موتور جستجوی گوگل

در ایجاد URL باید دقت کنید تنها 3 تا 5 واژه را بکار ببرید. ممکن است تصور کنید، اگر در آدرس URL از کلمات کلیدی بیشتری استفاده کنید مورد توجه بیشتر الگوریتم‌های گوگل قرار خواهید گرفت. اما ساختار هدفمند URL تا یک اندازه مشخصی برای گوگل مفید خواهد بود. در نوشتن URL از عبارات کوتاه تری استفاده کنید و از ایجاد کردن پیچیدگی دوری کنید. کوتاه تر بودن URL شما در اصول سئو و بهینه سازی تاثیر بهتری خواهد گذاشت.

رعایت تگ عنوان در بهینه سازی

یکی از مهم‌ترین معیار‌های اصول سئو که برای بهینه سازی می‌توان از آن استفاده کرد. بهینه سازی برچسب عنوان است. برای نوشتن برچسب عناوین سعی کنید کلمات کلیدی را در نظر داشته باشید، کلیدواژه‌های نقش مهمی در نشان دادن محتوا‌های شما به مخاطب دارد. در این صورت بازدیدکنندگان بعد از جستجوی موضوع مورد نظر خود به راحتی به محتوای سایت شما دسترسی خواهند داشت.

اصول سئو و رعایت بهینه سازی در توضیحات متا

برای نوشتن محتوا به توضیحات متا اهمیت بدهید، زیرا باعث درک بهتر مخاطب و افزایش تعداد کلیک شما می‌شود. پس برای سئو و عملکرد بهتر آن به توضیحات متا توجه کنید. گوگل توضیحات متای سایت شما را در لیست نتایج جستجو نشان می‌دهد؛ بنابراین اگر شما توضیحات متای با کیفیتی بنویسید، تعداد کلیک بالایی دریافت خواهید کرد، در نتیجه رتبه شما افزایش می‌یابد. دقت داشته باشید که توضیحات متای محتوای شما باید کمتر از 160 کاراکتر باشد. برای نوشتن توضیحات متا، کلید واژه کانونی محتوا را در نظر بگیرید و در متن جذابیت ایجاد کنید.

تاثیر کلمه کلیدی پاراگراف اول در اصول سئو

نکته ای که برای بکار بردن کلمه کلیدی باید به آن توجه کنید، استفاده به اندازه و استاندارد از کلیدواژه اصلی می‌باشد. در نخستین پاراگراف محتوا باید کلیدواژه اصلی را بکار ببرید. اگر می‌خواهید از اهمیت بیشتر کلیدواژه اصلی در متن و پاراگراف اول محتوا بدانید، می‌توانید صفحه محتوای سئو شده را ببینید.

عبارات هم خانواده و ارتباط مفهومی کلیدواژه

یکی از مهم‌ترین مواردی که در قوانین سئو و دستیابی به رتبه اول گوگل تاثیر گذار خواهد بود. ایجاد ارتباط بین کلمات کلیدی است. استفاده از کلمه کلیدی کانونی و عبارات هم معنی آن می‌تواند در افزایش ترافیک ورودی سایت و رتبه برتر گوگل موثر واقع شود.

لینک سازی خارجی

در چند سال اخیر استفاده از لینک سازی خارجی کار تاثیر گذاری به نظر نمی‌رسید و افرادی که برای بهینه سازی از این روش استفاده می‌کردند، نگران رتبه سایت خود در گوگل بودند. اما استفاده از لینک‌های خارجی در محتوا و سایت خود، به ویژه وقتی که شما با سایت مورد نظر خود در ارتباط هستید، هیچ گونه ضرری ندارد. این کار هم دسترسی مخاطب به محتوای شما را راحت می‌کند و هم در جستجوی بهتر گوگل تاثیر گذار است. برای لینک سازی خارجی و ایجاد ارتباط با سایت‌های دیگر باید از اعتبار آن‌ها اطمینان حاصل کنید.

یادگیری-اصول-سئو-در-تولید-محتوا
یادگیری-اصول-سئو-در-تولید-محتوا

جمع بندی: برداشت شما از آموزش اصول سئو

در این مقاله به مهم‌ترین نکاتی که جهت بهینه سازی سایت مورد نیاز است، اشاره کرده‌ایم. همان طور که گفتیم برای اینکه سایت شما مورد توجه گوگل قرار بگیرد و تعداد بازدید کننده‌هایش افزایش یابد، به تولید محتوا نیاز دارد. اگر خودتان برای این کار وقت کافی ندارید، می‌توانید همکاری خود را با پادشاه محتوا آغاز کنید، پادشاه محتوا با ارائه محتوای سئو شده و با کیفیت می‌تواند شما را به اهداف مورد نظر خود در کسب و کار اینترنتی برساند. کافیست برای برقراری ارتباط با کارشناسان سئو و مشاوره تولید محتوا به صفحه تماس با ما بروید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *