مواظب باشید که دچار جریمه گوگل پاندا نشوید! (+روش درآمدن از جریمه)

مواظب-باشید-که-دچار-جریمه-گوگل-پاندا-نشوید!-(+روش-درآمدن-از-جریمه)

احتمالا شما هم در مورد الگوریتم پاندا گوگل اطلاعاتی کافی بدست آورده و متوجه شده‌اید که پاندا را چه چیزهایی عصبانی می‌کند. در این مقاله قصد داریم به صورت اخصاصی در مورد جریمه گوگل پاندا صحبت کنیم، پس اگر می‌خواهید که:

 • چگونه متوجه شویم که پاندای گوگل ما را جریمه کرده‌است؟
 • روش‌های رفع جریمه گوگل پاندا چیست؟

امروز با پادشاه محتوا همراه باشید.

توضیح کوتاه در مورد الگوریتم گوگل پاندا

در میان الگوریتم‌های گوگل، پاندا همان موجود عصبی و نازنازی است که تقریبا تمامی سایت‌هایی که محتوای بی کیفیت، محتوای خورد و ناچیز، محتوای غیر مرتبط با کلیدواژه، محتوا با منابع ضعیف و غیرقابل اعتماد و … را تولید می‌کردند، جریمه کرده‌است!

پاندا می‌تواند دوست یا دشمن شما باشد! بهتر است که برای عصبانی نکردن پاندا، کارهای زیر را انجام ندهید:

 • محتوای کوتاه و ناچیز در صفحات ورودی
 • محتوای تکراری و کپی شده
 • محتوای بی کیفیت
 • تولید محتوا با کمک منابع نامعتبر
 • یک مزرعه محتوایی بودن!
 • نمایش محتوای بی کیفیت کاربران
 • تبلیغ انبوه در صفحات مختلف
 • درخواست کارهای غیر معقول برای نمایش محتوا مانند دانلود یک برنامه یا دانلود یک PDF
 • بلاک شدن توسط کاربران در نتایج جستجوی گوگل
 • تولید محتوای نامناسب با کلیدواژه

حالا که با الگوریتم پاندا به صورت خلاصه آشنا شدید، نوبت آن است که در مورد جریمه شدن سایت توسط پاندا اطلاعات بیشتری کسب کنید!

چگونه می‌توانیم متوجه شویم که دچار جریمه گوگل پاندا شدیم؟

یکی از متداول‌ترین جریمه‌های گوگل برای سایت‌هایی که نمایش می‌دهد، جریمه گوگل پاندا است! الگوریتم گوگل پاندا یا همان الگوریتم کیفیت (نامی که جدیدا برای آن گذاشته شده‌است!)، نشان می‌دهد که سایت شما چه میزان باکیفیت یا بی کیفیت است؟

الگوریتم پاندا گوگل می‌تواند بر روی سایت شما تاثیر بگذارد و محتوای شما را در نتایج صفحه اول گوگل یا حتی رتبه یک گوگل نمایش دهد. شما می‌توانید با استفاده از تولید محتوای تخصصی یونیک در زمینه کاری خود و نمایش آن در وب سایتتان باعث شوید که سایتتان در نمایش دیده شود، اما اگربه هر دلیلی دچار جریمه گوگل پاندا شدید از کجا باید متوجه شوید؟

مهم‌ترین نشانه‌های جریمه شدن توسط گوگل پاندا که باید بدانید!

اگر به هر دلیلی دچار جریمه گوگل پاندا شوید، می‌توانید نشانه‌های زیر را مشاهده کنید:

 • ترافیک وب سایت شما با کاهش شدید در یک بازه زمان روبرو می‌شود و به تدریج این روند ثابت می‌شود!
 • تمام صفحات سایت شما دچار مشکلات رنکینگ خواهند شد!
 • سایت شما در برخی از کلمات هنوز هم جایگاه خواهد داشت، اما به شکل گذشته! (رتبه‌های درجه یک شما به صفحات 2 و 3 سقوط خواهند کرد)

یک نکته مهم که در این زمینه باید در نظر بگیرید، این است که جریمه‌های گوگل پاندا توسط ابزار گوگل وبمستر تولز، قابل مشاهده نیست! بر اساس آخرین آپدیت‌های گوگل پاندا در سال 2016، شاهد این هستیم که امتیاز کیفی که توسط این الگوریتم دریافت می‌کنید بر روی ترافیک کل سایت شما تاثیرگذار خواهد بود.

برای این که بهتر متوجه تغییرات ورودی از گوگل توسط پاندا شوید، بهتر است که نگاهی به دو تصویر زیر بیندازید که در آن‌ها قبل و بعد تاثیرگذاری الگوریتم گوگل پاندا نمایش داده شده‌است:

مهم‌ترین-نشانه‌های-جریمه-شدن-توسط-گوگل-پاندا-که-باید-بدانید!
وقتی گوگل پاندا جریمه می کنه، این شکلی می شین!

پاندا بر روی تمام قسمت‌های سایت شما، رد پای خود را بجا می‌گذارد!

در مورد الگوریتم گوگل پاندا خوب است که به این نکته توجه کنید که الگوریتم پاندا بر روی تمامی مطالب شما تاثیر می‌گذارد، به این شکل که ترافیک تمام صفحات سایت و تمام کلیدواژه‌های شما دچار بحران می‌شوند! در حال حاضر با توجه به تحقیقاتی که ما انجام دادیم، بهترین روش برای حل مشکلات جریمه گوگل پاندا استفاده از راهنمای پاندا یا همان Panda Breakthrough است.

هنگامی که شما محتوای خود را بهینه سازی کنید و از این راهنما برای بهبود محتوای خود استفاده کنید، بدون شک نتیجه بهتری در زمینه سئو و بهینه سازی سایت خود دریافت می‌کنید. یک نکته مهم که حتی توسط یک سئوکار حرفه ای هم ممکن است، بررسی نشود این است که همه افراد فکر می‌کنند، تنها پاندا مسئولیت کاهش ترافیک آن‌ها را بر عهده دارد.

از جمله دلایل دیگری که می‌تواند باعث کاهش افت ورودی ترافیک شما شوند، عبارت است از:

 • حذف بک لینک‌ها
 • کاهش اعتبار و ارزش لینک‌ها
 • بروز رسانی‌های الگوریتم گوگل
 • و …

چگونه سایتی که دچار جریمه گوگل پاندا شده‌است را از این حالت دربیاوریم؟

چگونه-سایتی-که-دچار-جریمه-گوگل-پاندا-شده‌است-را-از-این-حالت-دربیاوریم؟

بهتر است که در ابتدا خود  را در جای گوگل بگذارید و بپرسید که چگونه در مورد سایت شما تصمیم‌گیری می‌کند؟ شما می‌توانید با پرسیدن این سوال که آیا این بهترین صفحه موجود در اینترنت برای این کلیدواژه است، شروع کنید! گوگل همیشه سعی می‌کند که بهترین محتواها را به نمایش بگذارد. شما با عوامل تعیین کننده کیفیت محتوا به طور مفصل در دانستی‌های محتوا پادشاه محتوا می‌توانید اطلاعات ارزشمندی پیدا کنید.

بعد از پیدا کردن مشکل یا مشکلات اساسی در رابطه با محتوا در سایت خود، می‌توانید در رابطه با این موضوع تصمیم‌گیری کنید که حالا چگونه می‌خواهید، آن‌ها را بهینه سازی کنید. بر اساس تجربه ای که به عنوان کارشناس سئو داشتم، باید خدمت شما عرض کنم که گوگل پاندا ممکن است از شما بخواهد تا تغییرات اساسی در هدر، فوتر، منو یا محتوا خود ایجاد کنید. شما با انجام این تغییرات و استفاده از آن‌ها، می‌توانید محتوایی تولید کنید که بدون شک در نتایج نظرسنجی گوگل با عملکرد بی نظیر نمایان شود.

شما پس از بروزرسانی و حل مشکلات خود در GOOGLEBOT حالا باید کمی منتظر بمانید تا دوباره نتایج مثل گذشته شوند و شما ورودی‌های زیادی از گوگل بگیرید.

نتیجه‌گیری در مورد جریمه پاندا گوگل

اگر سایتی دارید که در آن محتوای باکیفیت تولید می‌کنید، بهتر است این موضوع را در نظر بگیرید که الگوریتم گوگل پاندا دوست شما خواهد بود و برایتان مشکلاتی مثل کاهش ترافیک از گوگل ایجاد نمی‌کند. حالا نوبت شماست که در این زمینه مطلبی به ما بیاموزید! با اشتراک گذاشتن نظرات، سوالات و تجربیات خود در این زمینه، مطالب خود را با دیگر افراد علاقه مند به مبحث تولید محتوا و سئو به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *