شبکه‌های اجتماعی خارجی که باید در آن‌ها حضور داشته باشید!

شبکه‌های-اجتماعی-خارجی

شبکه‌های اجتماعی خارجی مزیت‌های مختلفی برای کاربران به همراه دارند، کاربران می‌توانید به صورت رایگان از شبکه‌های اجتماعی جدید استفاده کنند و از این طریق با اطرافیان خود در ارتباط باشند. انواع شبکه‌های اجتماعی پیام رسان، برای توسعه و گسترش کسب و کار‌ها کاربرد زیادی دارند. کسب و کار‌های اینترنتی به واسطه شبکه‌های اجتماعی جدید به کسب درآمد از اینترنت می‌پردازند. در ادامه این مقاله می‌خواهیم در مورد شبکه‌های اجتماعی خارجی بیشتر صحبت کنیم.

انواع شبکه‌های اجتماعی پیام رسان نقش مهمی در رشد و توسعه کسب و کار‌های اینترنتی دارند. بسیاری از افراد برای اینکه فروش محصولات و ارائه خدمات خود را افزایش دهند، فعالیت خود را شبکه‌های اجتماعی پرطرفدار آغاز می‌کنند. شما برای این که درباره کسب و کار‌های اینترنتی و حضور در شبکه‌های اجتماعی اطلاعات بیشتر بدست آورید. می‌توانید صفحه مدیریت شبکه‌های اجتماعی را مطالعه کنید.

فیسبوک شبکه اجتماعی پرطرفدار

شبکه اجتماعی فیسبوک با توجه به این که در سال‌ها در کشور ما فیلتر بوده‌است، در بین کاربران ایرانی محبوبیت بسیاری دارد. با وجود فیلتر این شبکه اجتماعی، هنوز بیشتر از 30 میلیون کاربر از کشور شما در فیسبوک فعالیت می‌کنند. این شبکه اجتماعی مورد استقبال بسیاری از ایرانیان قرار گرفته بود، اما با آمدن اینستاگرام بسیاری از کاربران فیسبوک به این شبکه اجتماعی آمدند.

شبکه اجتماعی فیسبوک هنوز در ایران فیلتر است، اما افرادی کسب و کار اینترنتی خود را به طور جدی دنبال می‌کنند. هم چنان فیسبوک را به شبکه‌های اجتماعی جدید ترجیح می‌دهند. در فیسبوک امکان بارگذاری پست‌ها در قالب‌های مختلف و استفاده از هشتگ وجود دارد. فیسبوک یکی از اولین شبکه‌های اجتماعی خارجی بود که مورد توجه بسیاری از ایرانی‌ها قرار گرفت.

اینستاگرام، از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی خارجی در جهان

امروزه با وجود انواع شبکه‌های اجتماعی پیام رسان، شبکه اجتماعی اینستاگرام به یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی خارجی تبدیل شده‌است. این شبکه اجتماعی تنها در ایران 40 میلیون نفر کاربر دارد. شما با استفاده از اینستاگرام می‌توانید محتوای تصویری و ویدیویی به اشتراک بگذارید. با توجه به این جمعیت زیادی از مردم از اینستاگرام به عنوان سرگرمی از این فضای مجازی استفاده می‌کنند، افرادی هم هستند که کسب و کار خود را از این طریق به مردم معرفی می‌کنند.

اینستاگرام،-از-محبوب‌ترین-شبکه‌های-اجتماعی-خارجی-در-جهان
اینستاگرام،-از-محبوب‌ترین-شبکه‌های-اجتماعی-خارجی-در-جهان

شما برای داشتن کسب و کار اینترنتی در اینستاگرام باید پیج تجاری داشته باشید و قبل از اینکه فعالیت‌های تجاری خود را آغاز کنید، باید اصول بازاریابی اینترنتی و اینستاگرامی را به خوبی یاد بگیرید. توجه داشته باشید که حساب کاربری معمولی شما نمی‌تواند، تاثیری در معرفی و تبلیغات کسب و کار شما ایجاد کند. افرادی که شبکه اجتماعی اینستاگرام را برای تبلیغ کسب و کار خود به سایر رسانه‌های مجازی ترجیح می‌دهند، از روش تولید محتوای اینستاگرام به تبلیغات کسب و کار و فروش محصولات خود می‌پردازند.

شبکه اجتماعی توئیتر، فضایی برای انتقال پیام متنی کوتاه

یکی دیگر از شبکه‌های اجتماعی خارجی که برای ما ایرانی‌ها فیلتر می‌باشد. شبکه اجتماعی معروف توییتر است. با وجود مشکلات فیلترینگ این شبکه اجتماعی، چیزی حدود 17 میلیون کاربر ایرانی در این رسانه فعالیت می‌کنند. وجود چهره‌های مختلف سیاسی در این شبکه اجتماعی خارجی، باعث شده افرادی که به موضوعات سیاسی علاقه خاصی دارند، در این رسانه صفحه ای برای خود باز کنند.

در این رسانه مجازی شما می‌توانید از پیام‌های متنی کوتاه برای اشتراک گذاری و رساندن مفهوم استفاده کنید. به پیام‌های این شبکه اجتماعی توییت گفته می‌شود. فعالان در این رسانه پیام رسان خارجی، پیام‌های خود را به صورت توئیت‌های کوتاه منتشر می‌کنند. شما برای انتشار پیام کوتاه متنی خود، تنها می‌توانید از 150 کلمه استفاده کنید. اگر کسب و کار شما به این شبکه اجتماعی نیاز دارد، می‌توانید با ایجاد یک پروفایل تجاری، به دیگر صفحات سایت مربوط به کسب و کار خود لینک بدهید و خدمات خود را تبلیغ کنید. اگر می‌خواهید در مورد روش‌های متنوع تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی بیشتر بدانید، می‌توانید صفحه تبلیغ نویسی حرفه ای را بخوانید.

لینکدین، رسانه ای برای بیزینس من‌ها

شبکه اجتماعی لینکدین یکی از مهم‌ترین شبکه‌های اجتماعی خارجی می‌باشد، این رسانه مجازی محلی برای فعالیت بیزینس من‌های حرفه ای و متخصص است. فعالیت افراد عادی در این رسانه، فایده ای ندارد. با توجه به اینکه شبکه اجتماعی لینکدین در ایران فیلتر نشده‌است، شما با در نظر گرفتن کسب و کار خود می‌توانید فعالیت خود را در این فضا آغاز کنید. ساختن پیج تجاری در لینکدین برای افرادی می‌خواهند کسب و کار اینترنتی خود را توسعه دهند، امری ضروری است.

ورود به لینکدین و ساخت پروفایل ممکن است برایتان با مشکلاتی همراه باشد. این شبکه اجتماعی با توجه به این کاربری متفاوت تری دارد، نسبت سایر رسانه‌های مجازی حرفه ای تر است. برای ساخت پروفایل باید رزومه کاری کاملی داشته باشید. در این صورت می‌توانید، پروفایل خود را به راحتی کامل کنید. شبکه اجتماعی لینکدین به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید، محتوای خود را برای گروه مورد نظر خود منتشر کنید. اگر مطالب وبسایت خود را در لینکدین به اشتراک بگذارید، می‌توانید کاربران حرفه ای و متخصص را به سایت خود بیاورید.

پینترست، یکی از بهترین شبکه‌های اجتماعی جدید

بهترین فضا برای به اشتراک گذاری تصاویر با کیفیت، رسانه اجتماعی پینترست می‌باشد. شما به واسطه حضور در این شبکه اجتماعی می‌توانید تصاویر مورد نظر خود را که موضوعات مختلف یا کسب و کار شما مرتبط می‌شود را به اشتراک بگذارید. یکی از مهم‌ترین امکانات پینترست پین بورد کردن است، کاربران تصاویری را که روی بورد پین می‌کنند، در دسترس سایر بازدیدکنندگان قرار می‌دهند. با وجود فیلترینگ این شبکه اجتماعی، اما استفاده از آن برای پیدا کردن عکس‌های با کیفیت در رابطه کسب و کار خود پیشنهاد می‌شود.

مهم-ترین-شبکه-های-اجتماعی
مهم-ترین-شبکه-های-اجتماعی

نتیجه‌گیری برای استفاده از شبکه‌های اجتماعی خارجی

در این مقاله درباره شبکه‌های اجتماعی خارجی صحبت کردیم و به معرفی مهم‌ترین آن‌ها پرداختیم. امیدواریم این مطلب برای مفید واقع شده باشد. شما هم می‌توانید کسب و کار اینترنتی خود را از این طریق به سایر مردم معرفی کنید. کافیست صفر تا صد مدیریت شبکه‌های اجتماعی خود را به ما بسپارید. برای دریافت مشاوره رایگان قبل از ثبت سفارش، روی صفحه تماس با ما کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *