طراحی بنر و پوستر همایش و مراسم (+ کاربرد پوستر چیست؟)

 طراحی-بنر-و-پوستر-همایش-و-مراسم

طراحی بنر و پوستر همایش و مراسم در ابعاد مختلف انجام می‌شود و در بین مردم طرفدار زیادی دارد. پوسترها جهت تبلیغات و ارسال پیام برای مکان‌های پر رفت و آمد و شلوغ استفاده می‌شوند. هنگامی که مردم در محیط‌هایی مختلفی در حال تردد هستند نظرشان به انواع پوستر جلب می‌شود و بسیار کنجکاو خواهند شد، که این بنر می‌خواهد چه مفهومی را منتقل کند؟ در ای مقاله می‌خواهیم درباره کاربرد پوستر و نکاتی که هنگام طراحی باید به آن‌ها توجه داشته باشید، صحبت کنیم.

طراحی پوستر همایش چگونه جذاب می‌شود؟

پیش از آغاز طراحی بنر و پوستر همایش و مراسم، بهتر است هدفی برای خود در نظر بگیرید! اهداف شما از طراحی پوستر ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال گاهی اوقات شما برای رسیدن به مسابقه و گرفتن جایزه، پوستر مورد نظر خود را طراحی می‌کنید و گاهی برای جذب بیشتر مخاطبان و حضور حداکثری آن‌ها برای برگزاری همایش. تا به اینجای کار باید متوجه شده باشید که چه تفاوتی میان طراحی این دو پوستر وجود دارد؟

در پوستر اولی هدف شما از طراحی آن شرکت در مسابقات گرافیکی و کسب رتبه برتر بود، یعنی شما باید زمان بیشتری روی پوستر خود بگذارید و تا بهترین طراحی را ارائه کنید. با توجه به این که پوستر شما گرافیکی می‌باشد، شما باید از بهترین و زیباترین رنگ‌های تاثیر گذار و جذاب در طراحی این پوستر استفاده کنید. متن محتوای شما می‌تواند در افزایش تعداد مخاطبان اثر بخش واقع شود و اطلاعات خوبی را در اختیار آن‌ها بگذارد.

اگر طراحی پوسترهای شما در موضوعات برگزاری همایش و شرکت در مسابقه از جذابیت و گرافیک زیبایی برخوردار باشد، دیگری نیست هزینه اضافه را صرف روش‌های تبلیغاتی کنید تا پوسترهای شما بیشتر دیده شوند. تجربه نشان می‌دهد که پوسترهای جذاب همواره مورد توجه مخاطبان قرار گرفته و آن‌ها به طور مستقیم به همایش دعوت کرده‌است. کافیست در طراحی بنر و پوستر همایش و مراسم کمی خلاقیت و ایده پردازی داشته باشید. آن گاه شاهد تاثیرات آن بر نگاه مخاطبان خواهید بود. در ادامه این مطلب به نکات مهم پیرامون طراحی پوستر و بنر خواهیم پرداخت.

هدف-شما-از-طراحی-پوستر-چیست؟-(طراحی-بنر-و-پوستر-همایش-و-مراسم)
هدف-شما-از-طراحی-پوستر-چیست؟-(طراحی-بنر-و-پوستر-همایش-و-مراسم)

به نمونه پوستر همایش توجه زیادی داشته باشید

هر کجا می‌روید با دقت به اطراف خود نگاه خود، هر چقدر بیشتر به پوسترهای همایشی دقت کنید، ذهن شما آماده تراوش ایده‌های جدید و خلاق خواهد شد. تمامی نگاه‌های شما و ایده پردازی‌ها باعث می‌شود، شما بتوانید بهترین پوسترها را طراحی کنید. پوسترهایی به همایش اختصاص دارند و مردم به واسطه جذابیت آن‌ها وارد همایش می‌شوند؛ بنابراین سعی کنید در هر مکانی که قرار می‌گیرید، پوسترهای همایشی را با دقت بیشتری نگاه کنید.

هدف شما از طراحی پوستر چیست؟ (طراحی بنر و پوستر همایش و مراسم)

هدف خود را از طریق پوستر تعیین کنید، بررسی کنید و ببینید که چه نوع پوستر برای چه نوع همایشی می‌خواهید. آیا می‌خواهید هدف شما از طراحی پوستر تنها شرکت در مسابقه طراحی گرافیک است؟ و یا می‌خواهید برای مشتریان خود پوستری با موضوع همایش طراحی کنید؟ طراحی پوستر برای هر کدام از این موارد نیاز به تعیین هدف دارد و شما باید مشخص کنید هدف شما این فرآیند چه خواهد بود؟

مهم‌ترین اطلاعات را جمع آوری کنید

اگر می‌خواهید طراحی بنر و پوستر همایش و مراسم را انتخاب کنید. باید اطلاعات مفیدی در این باره جمع آوری کنید. این اطلاعات به جنبه‌های مختلف همایش و افرادی که در این همایش حضور خواهند یافت مرتبط می‌شود. در نتیجه بررسی‌های خود را آغاز کنید و ببینید که سطح علمی مخاطبانی که به این همایش می‌آیند، چقدر است؟ آیا این همایش در حوزه هنری برگزار می‌شود؟ چه افرادی قرار است در این همایش سخنرانی کنند؟ و برگزاری این همایش چه رویدادهای در پی خواهد داشت؟ هر نوع اطلاعاتی که در طراحی بنر و پوستر این همایش به شما کمک می‌کند را بررسی کنید و از بین آن‌ها، بهترین را انتخاب نمایید.

شروع مراحل طراحی بنر و پوستر همایش و مراسم

بعد از انجام مراحل ابتدایی تعیین هدف از طراحی پوستر و جمع آوری اطلاعات لازم برای پوستر همایشی و … به مرحله اصلی، یعنی طراحی پوستر خواهید رسید. اولین اقدام برای طراحی پوستر، انتخاب نرم افزار است. ببینید با کدام نرم افزار قصد طراحی بنر و پوستر را دارید. نرم افزارهای متنوعی برای طراحی بنر و پوستر مورد نظر شما وجود دارد. در این بین حرفه ای‌ترین نرم افزار، فتوشاپ می‌باشد. این نرم افزار طراحی حرفه ای، می‌تواند در طراحی یک پوستر با کیفیت و حرفه ای تاثیر گذار باشد.

نکات مهم در طراحی بنر و پوستر همایش و مراسم

در طراحی پوستر همایش باید به برخی از نکات توجه ویژه ای داشته باشید، تا بتوانید بهترین نو پوستر همایش را طراحی کنید. در ادامه مطلب به نکات مهم پیرامون طراحی بنر و پوستر با فتوشاپ اشاره کرده‌ایم.

تنظیم کردن پوستر همایش در ابعاد و اندازه استاندارد

ابعاد پوستر همایش با توجه به نظر مشتری در نظر بگیرید. معیار اندازه‌گیری و انتخاب سایز برای پوستر یکی از مواردی است که اگر به توجه نکنید اندازه پوستر شما غیر متعارف خواهد شد و هر چقدر هم که جذابیت داشته باشد، مورد توجه مخاطب قرار نمی‌گیرد. اگر می‌خواهید برای همایش پوستر طراحی کنید، از مسئولان برگزاری همایش بخواهید که سایز و ابعاد دقیق پوستر را به شما بدهند. در صورتی سفارشی بدون بررسی ابعاد و سایز پوستر داشتید، می‌توانید از ابعاد 60*90 و 10*70 سانتی متر استفاده کنید. پوسترهای همایشی بیشتر در این ابعاد طراحی می‌شوند.

بهترین جنس کاغذ را برای طراحی بنر و پوستر همایش و مراسم انتخاب کنید

کاغذ Coated کوتد با کیفیت‌ترین نوع کاغذ جهت چاپ بنر و پوستر همایش می‌باشد. تمامی اجزای طرح در این پوستر به خوبی دیده می‌شوند. اگر از امکان لمینیت در پوستر خود استفاده کنید، خواهید دید که پوستر شما هنگام جابجایی دیگر چروک نخواهد شد. لمینیت علاوه بر این که از وارد شدن آسیب و صدمه به پوستر جلوگیری می‌کند، جذابیت و زیبایی خاصی را به پوسترها و بنرهای همایشی می‌بخشد.

 در انتخاب جنس لمینیت دقت کنید، لمینیت براق و مات هر دو مورد استفاده طراحان پوستر قرار می‌گیرند. اگر در محل همایش شدت تابش نور آفتاب بسیار زیاد است، می‌توانید از لمینیت مات برای نصب پوستر همایش استفاده کنید.

در طراحی بنر و پوستر همایش و مراسم باید از چه نوع فونتی استفاده کنیم؟

فونت پیشنهادی ما برای نوشتن تیتر، فونت مدل بی تیتر می‌باشد، برای پوستر هایی با ابعاد 70*100 می‌توانید از اندازه فونت را 48 تا 50 در نظر بگیرید. البته در ابتدا قبل از این که فونت مورد نظر را انتخاب کنید، باید موضوع همایش را بررسی نمایید. فونت شما بستگی به موضوعات همایش دارد. با توجه به متفاوت بودن موضوع همایش، شما هم باید از فونت متفاوتی استفاده کنید. به طور مثال اگر طراحی پوستری با موضوع همایش رسمی به شما سفارش می‌شود، باید برای نوشتن متن روی پوستر، فونت‌های رسمی را انتخاب کنید. فونت‌های فانتزی را برای پوسترهای جذابی که موضوعات آن به نوجوانان مربوط می‌باشد، استفاده کنید. اما نکته ای که بعد از انتخاب فونت باید دقت کنید، یکسان بودن سبک فونت در پوستر مراسم و همایش است.

ویژگی‌های طراحی بنر و پوستر همایش و مراسم

پوستر و بنری که طراحی می‌کنید، باید ویژگی‌های داشته باشد که مورد توجه مخاطبان شما قرار بگیرد. به عنوان مثال برای دیده شدن موضوع اصلی بنر و درک بهتر مخاطب از آن باید قبل از اینکه محتوای فرعی و بی اهمیت را بیان کنید، متن محتوای مهم تر و اصلی را روی پوستر ارائه کنید. چرا که مخاطب در اولین نگاه به علائم و تیترهای جذاب دقت می‌کند؛ بنابراین برای انتقال بهتر مفهوم می‌توانید، توضیح تکمیلی را پایین و زیر تیتر اصلی قرار دهید.

ویژگی‌های-طراحی-بنر-و-پوستر-همایش-و-مراسم
ویژگی‌های-طراحی-بنر-و-پوستر-همایش-و-مراسم

همه چیز را در پوستر بیان نکنید

جملات و عبارات اضافه می‌تواند برای مخاطب گیج کننده باشید و او را از موضوع اصلی پوستر و بنر شما دور کند. شما در طراحی پوستر می‌توانید تنها با استفاده از یک تصویر با کیفیت و موثر به همراه دو یا سه جمله پیام خود را به بهترین شکل به مخاطب انتقال دهید.

در پوستر خود، مخاطب را بر یک نقطه متمرکز کنید

در طراحی بنر و پوستر همایش و مراسم می‌توانید از ایده‌های جذاب و متفاوتی استفاده کنید. بنر خود را به گونه طراحی کنید که مخاطب با دیدن آن بتواند روی یک نقطه تمرکز کند. این نقطه تمرکز می‌تواند یک تصویری باشد که روی آن فوکوس می‌کنید یا تیتر بسیار جذاب و خواندنی و البته خیلی کوتاه باشد.

بهترین و با کیفیت‌ترین عکس را انتخاب کنید

همان طور که می‌دانید باز خورد عکس از سایر ابزارهای ارتباط موثر تر است؛ بنابراین باید در انتخاب عکس بنر و پوستر مورد نظر خود زمان زیادی صرف کنید. اگر امکانات کافی برای عکاسی ندارید، می‌توانید به دنبال تصاویر مورد نظر خود در گوگل باشید و یا به کمک نرم افزار فتوشاپ تصویر خود را طراحی کنید.

تاثیر رنگ‌ها در طراحی بنر و پوستر همایش و مراسم

استفاده از رنگ‌ها در طراحی و گرافیک نامحدود می‌باشد. رنگ‌هایی که در طراحی‌های خود استفاده می‌کنید، نظر مخاطب را جلب می‌کند و به او انرژی می‌دهد. رنگ پوستر و بنر خود را با توجه موضوع همایش انتخاب کنید.

نتیجه‌گیری: طراحی بنر و پوستر همایش و مراسم

اگر با مطالعه این مقاله اطلاعات مورد نیاز را درباره اهمیت طراحی بنر یا چاپ پوستر بدست آورده‌اید، می‌توانید طراحی پوستر همایش‌های خود را به پادشاه محتوا بسپارید. تیم تولید محتوای پادشاه محتوا، یکی از شرکت‌هایی است، که طراحی لوگو در مشهد را انجام می‌دهد، شما می‌توانید از طریق صفحه تماس با ما، مشاوره رایگان قبل از ثبت سفارش را دریافت کنید. علاوه بر این پادشاه محتوا می‌تواند در حوزه‌های طراحی سایت، آموزش تولید محتوا و مدیریت شبکه‌های اجتماعی راهگشای کسب و کار شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *