طراحی سایت فروشگاهی و راهکارهای آن (+نکات مهم در طراحی سایت فروشگاهی)

طراحی-سایت-فروشگاهی-و-راهکارهای-آن

طراحی سایت فروشگاهی در عرصه بازاریابی اینترنتی به عنوان یکی از بهترین روش‌ها شناخته شده‌است و مورد استفاده بسیاری از مدیران کسب و کارهای موفق قرار می‌گیرد. شما با دیدن یک نمونه سایت فروشگاهی خواهید دید که دیگر فعالیت و بازاریابی سنتی و فیزیکی برای توسعه و افزایش فروش محصولات بی فایده است. طراحی یک سایت فروشگاهی برای برند شما، در صورتی عملکرد خوب و موفقیت آمیزی داشته باشید، باز هم ضروری است. شما به واسطه سایت فروشگاهی می‌توانید، رقبای خود را بشناسید و نقاط قوت خود را تقویت کنید.

طراحی یک سایت فروشگاهی چه ضرورتی دارد؟

با وجود خدمات آنلاین و نفوذ آن در زندگی انسان‌ها، امروزه بسیاری از افراد کارهای خود را به صورت آنلاین انجام می‌دهند. مراجعه به فروشگاه‌های آنلاین روز به روز در حال افزایش است و حتی افرادی هستند که قبل از مراجعه فیزیکی به مکان فروشگاه یا مغازه، ابتدا سری به سایت فروشگاه و خدمات آنلاین می‌زنند، تا با قیمت‌ها و چگونگی محصولات آشنا شوند. به همین دلیل تعدادی از موفق‌ترین مدیران کسب و کار، به طراحی سایت فروشگاهی روی آورده‌اند.

تاثیر پذیری سایت و رسانه‌های اجتماعی از یکدیگر

زمانی که شما می‌توانید تنها با چند کلیک در صفحات وب یا شبکه‌های اجتماعی فرآیند خرید محصول را انجام دهید، یعنی کسب و کار‌ها حضور فعال و اثرگذاری در این فضا دارند. افرادی که طرفدار فروشگاه‌های آنلاین و خرید اینترنتی از سایت هستند، همواره بهترین و بالا‌ترین کیفیت را ترجیح می‌دهند. به همین علت اگر شما از طراحی سایت فروشگاهی و فضای مجازی استفاده نکنید، این فرصت را از دست خواهید داد.

آموزش طراحی سایت فروشگاهی (نمونه سایت فروشگاهی چگونه است؟)

با طراحی سایت فروشگاهی شما می‌توانید امکانات خوبی را برای مشتریان در نظر بگیرید. مشتریان برای استفاده از خدمات فروشگاه شما دچار مشکل نخواهند شد. آن‌ها بدون هیچ گونه محدودیت زمانی و مکانی می‌توانند به صورت شبانه روز به از سایت شما بازدید کنند. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم پیش از آن که برای فروشگاه خود سفارش طراحی سایت بدهید، خود را جای مشتریان بگذارید و بررسی کنید آن‌ها از سایت شما چه انتظاراتی دارند، تا بتوانید بهترین امکانات را برای آن‌ها در نظر بگیرید.

ویژگی‌های نمونه سایت فروشگاهی عبارت اند از، سرعت بالای سایت هنگام لود شدن محتوا، تولید محتوای متنی و توضیحات و معرفی محصولات، ساختار ساده برای راحتی کار مشتریان، ارائه مشاوره و مصاحبه آنلاین با کارکنان سایت و مشتریان، استفاده از تبلیغات آنلاین و ارائه بنر در قسمت‌های مختلف سایت.

 آیا می‌دانید طراحی سایت فروشگاهی و خرید اینترنتی چه مزیت‌هایی دارد؟ مشتریان در اسرع وقت کالا خریداری شده را درب منزل تحویل می‌گیرند. صرفه جویی در زمان و هزینه‌های پیرامون خرید حضوری از فروشگاه، ارائه ضمانت نامه برای همه کالا‌ها و خدمات پشتیبانی از مشتریان و امکان ارزیابی و مقایسه محصولات برای مشتریان از مزیت‌های سایت فروشگاهی است.

نکات مهم در طراحی سایت فروشگاهی که باید رعایت کنید

شما زمانی سایت استاندارد و با کیفیتی خواهید داشت، که نیاز‌های مخاطبان را در سایت فراهم کنید. امکانات سایت فروشگاهی شما باید کامل باشد و مشتریان به صورت آنلاین از تمامی خدمات بهره مند شوند. رنگ‌ها تاثیر بسیار مهمی در نمایش جذاب سایت برای مخاطبان دارد و باید در استفاده از آن دقت کافی داشته باشید. برای دریافت اطلاعات درباره کاربران می‌توانید از گوگل آنالیتیکس استفاده کنید. یکی از مهم‌ترین نکات در طراحی یک سایت فروشگاهی رعایت تکنیک‌های سئو و بهینه سازی است.

با رعایت چک لیست سئو به راحتی می‌توانید در رتبه اول گوگل قرار بگیرید. از طراحی نسخه موبایلی سایت خود فراموش نکنید. زیرا بسیاری از افراد برای سفارش آنلاین یا رزرو خدمات از تلفن همراه خود استفاده می‌کنند. به همین علت شما باید طراحی سایت ریسپانسیو را در اولویت قرار دهید. در سایت خود از کمپین‌های تبلیغاتی و نظر سنجی از مخاطبان استفاده کنید، زیرا باعث کاهش هزینه‌های بازاریابی شما خواهد شد و تعداد بازدیدکنندگان و مشتریان ایده آل شما را افزایش خواهد داد.

نکات-مهم-در-طراحی-سایت-فروشگاهی
نکات-مهم-در-طراحی-سایت-فروشگاهی

ضرورت داشتن سایت فروشگاهی

امروزه باید همزمان با پیشرفت تکنولوژی، کسب و کار خود را توسعه دهید. یکی از راه‌های توسعه کسب و کار و استفاده از تکنولوژی‌های موجود، طراحی فروشگاه اینترنتی است. سایت‌های فروشگاهی برای اغلب مردم به ویژه قشر جوان تر محبوبیت بسیاری دارد. آن‌ها برای صرفه جویی در زمان و هزینه، ترجیح می‌دهند بدون محدودیت زمانی و مکانی از امکانات آنلاین سایت‌های فروشگاهی استفاده کنند.

رعایت اصول سئو در طراحی سایت فروشگاهی

اگر کمی در مورد آموزش طراحی سایت از نوع فروشگاهی جستجو کنید، خواهید دید که اگر سایت شما در صفحه اول گوگل و جایگاه برتری باشد، مورد توجه بسیاری از کاربران قرار می‌گیرد. توجه به قوانین و تحقیق درباره الگوریتم‌های گوگل می‌تواند تاثیر مهمی در دیده شدن سایت شما بگذارد. گوگل باید سایت فروشگاهی شما را تایید کند تا همیشه در دسترس مخاطبان قرار داشته باشید. طراحی سایت حرفه ای پادشاه محتوا می‌تواند در این زمینه شما را راهنمایی کند.

 سایت فروشگاهی و تفاوت آن با سایت‌های دیگر

سایت فروشگاهی به نوعی نقش ویترین و دکور فروشگاه شما را در اینترنت دارد. شما با طراحی صفحه اصلی سایت خود می‌توانید از هر محصول و کالایی که دارید، بهترین و با کیفیت‌ترین نوع آن را برای کاربران به نمایش بگذارید. سایت‌های فروشگاهی تغییرات و به روز رسانی‌هایی دارد که هر روز باید انجام شود؛ بنابراین باید به گونه ای مدیریت کنید که اعمال تغییرات و به روز رسانی قیمت محصولات و اضافه کردن خدمات، به راحتی امکان پذیر باشد.

طراحی سایت فروشگاهی و اخذ مجوز نماد الکترونیکی

یکی از مهم‌ترین مواردی که باعث افزایش اعتماد میان شما و مشتریان و بازدیدکنندگان جدید سایت می‌شود، اخذ نماد الکترونیک است. این نماد توسط وزارت صنعت و معدن برای کسب و کار‌های اینترنتی در نظر گرفته شده و فروشگاه‌های اینترنتی می‌توانند آن را دریافت کنند و در سایت خود به نمایش بگذارند.

برای تبلیغات و ارائه خدمات، تنها طراحی سایت فروشگاهی کافیست؟

نمی‌توان گفت طراحی سایت برای فروشگاه شما تنها را موفقیت است، اما شما با داشتن سایت می‌توانید گام‌های بعدی تبلیغات و حضور گسترده در بازاریابی را محکم تر بردارید. طراحی سایت شما باید مانند یک فروشگاه مجلل باشد، دقت کرده‌اید که وقتی مشتریان وارد یک مغازه یا فروشگاه لوکس و زیبایی می‌شوند، زمان بیشتری را در آن جا می‌گذرانند؛ و تمام قسمت‌ها و کالای فروشگاه بازدید می‌کنند!

سایتی که شما برای نمایش محصولات و ارائه خدمات در بستر اینترنت فراهم می‌کنید، باید همان قدر لوکس و جذاب باشد، تا بازدید کننده در نگاه اول سایت شما را برای ورود و دیدن محصولات انتخاب کند. زمانی که کاربران در فضای جذاب سایت شما قرار می گیرند رغبت بیشتری به دیدن محصولات و بازدید از سایر صفحات دارند، در نتیجه نرخ کلیک سایت شما افزایش می‌یابد و شما از جایگاه بهتری در گوگل برخوردار می‌شوید.

در طراحی سایت فروشگاهی باید چه فاکتور‌هایی را در نظر بگیریم؟

عده ای از افراد تصور می‌کنند اگر سایت شلوغی داشته باشند، بسیار تاثیر گذار هستند و می‌توانند به راحتی با مشتریان ارتباط برقرار کنند. زمانی خدمات و محصولات شما کامل خواهد بود که بتوانید بر اساس یک نظم و برنامه ریزی، سایت خود را مدیریت کنید. شلوغی سایت و بی نظمی در ارائه خدمات به مشتری باعث کاهش مخاطبان شما خواهد شد.

استفاده از بهترین رنگ‌ها در سایت فروشگاهی

در انتخاب رنگ‌های پس زمینه سایت خود باید موارد مثل رنگ فروشگاه و حتی دکور آن را مورد بررسی قرار دهید. از ترکیب رنگ‌هایی استفاده کنید، که برای مشتریان چالش برانگیز نباشند. هر چه رنگ‌های استفاده شده در سایت شما جذاب تر باشد، مشتریان اهمیت بیشتری به سایت شما می‌دهند.

قرار دادن اطلاعات فروشگاه و سایت در یک صفحه

اگر می‌خواهید، کاربر هنگام ورود به سایت و بازدید از اطلاعات محصولات دچار سردرگمی نشود، باید آن‌ها را در یک بخش مجزا در کادر بالا یا پایین سایت قرار دهید. توجه داشته باشید که زمان مشتریان نباید صرف پیدا کردن اطلاعات در سایت شما تلف شود. هر چه قدر کاربری سایت شما راحت تر باشد، اعتبار آن نیز افزایش می‌یابد.

بهترین و با کیفیت‌ترین تصاویر را در سایت بگذارید

تصاویری که در سایت خود استفاده می‌کنید باید واقعی باشند، شما می‌توانید تصاویر آماده و بی کیفیت را در سایت خود به اشتراک بگذارید، اما به مرور زمان جذابیت سایت شما کم خواهد شد و مشتریان رغبت همیشه را برای مراجعه به سایت را نخواهند داشت. تصاویر یکی از ارکان مهم در طراحی سایت فروشگاهی می‌باشد.

 تصاویری که از محصولات خود به اشتراک می‌گذارید، باید واقعی باشند یعنی باید عکس محصولی باشد که شما به خریدار تحویل می‌دهید، اگر عکس‌های غیر مرتبط و محصولات سایت‌های دیگر استفاده کنید، مشتری متوجه تفاوت آن با کالای واقعی خواهد شد، در نتیجه برای خرید بعدی به شما اعتماد نخواهد کرد.

مزایای-طراحی-سایت-فروشگاهی
مزایای-طراحی-سایت-فروشگاهی

نتیجه‌گیری بهترین شرکت طراحی سایت فروشگاهی

حالا که متوجه اهمیت داشتن یک سایت فروشگاهی حرفه ای شده‌اید، می‌توانید برای تبلیغات و معرفی بیشتر فروشگاه خود سفارش طراحی سایت بدهید. البته در انتخاب شرکت طراحی سایت باید تحقیقاتی انجام دهید تا به بتوانید با خاطری آسوده صفر تا صد کسب و کار و سرمایه لازم را به افراد متخصص در این حوزه بسپارید.

شرکت پادشاه محتوا برای شما مشاوره رایگان قبل از ثبت سفارش در نظر گرفته‌است، به طوری که شما می‌توانید از طریق صفحه تماس با ما، با مشاوران و کارشناسان سایت صحبت کنید، شما علاوه بر این که اطلاعات لازم را در این زمینه به دست می‌آورید، در جریان روند طراحی سایت خود قرار خواهید گرفت. مهم‌ترین مسئله بعد از طراحی یک سایت حرفه ای، تولید محتوای وبسایت است. در این زمینه هم می‌توانید از خدمات تولید محتوا و مدیریت شبکه‌های اجتماعی ما استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *